Dmuchawy

Produkty Continental Industrie Blowers dedykowane są do trudnych aplikacji w różnych gałęziach gospodarki. W ciągu ponad 40 lat swojej działalności Continental Industrie wyprodukowała ponad 30’000 urządzeń, które z powodzeniem zostały zainstalowane w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. W ostatnich latach firma opracowała nową generację dmuchaw charakteryzujących się wysoką sprawnością. Standardowa produkcja odnosi się do wydajności urządzeń od 100 do 55’000 m3/h i ciśnieniu do 2 bar.

Typy

Cechy konstrukcyjne

Obudowa
Obudowa

W zależności od modelu głowice wlotowe i wylotowe a także przegrody pośrednie wykonane są z żeliwa lub aluminium. W zależności od żądanego ciśnienia dmuchawa może składać się nawet z 10 stopni tłoczenia. Głowice i sekcje pośrednie mocowane są ze sobą za pomocą stalowych ściągaczy. Przyłącza wlotowe i wylotowe zazwyczaj montowane są pionowo, ale w razie potrzeby mogą być skierowane także poziomo. Szczelność między elementami zapewniona jest przez zastosowanie specjalnych uszczelniaczy.

Wirnik

Każdy wirnik odlewany jest ze stopu aluminium i po obróbce wyważany statycznie. W zależności od wymagań jego konstrukcja może być w wykonaniu promieniowym lub zakrzywionym. Gotowy wirnik jest następnie osadzany na wale ze stali węglowej. Po montażu kompletny zespół wirnika jest dynamicznie wyważany tak, aby zapewnić minimalną amplitudę drgań na poziomie 30 MIC.

Obudowa łożyska
Obudowa łożysk

Łożyska są montowane w niezależnych obudowach żeliwnych. Obudowy te są przykręcone do głowic wlotowych i wylotowych oraz pozwalają na łatwy dostęp podczas konserwacji. Obudowa jest doszczelniana przez grafitowy docisk lub w przypadku większych maszyn przez pierścienie z włókna węglowego, które połączone są ze sobą za pomocą sprężyn ze stali nierdzewnej dzięki czemu ryzyko nieszczelności zostało ograniczone do minimum. W przypadku agresywnych gazów, stosowane jest podwójne uszczelnienie mechaniczne. Łożyska standardowo są smarowane specjalnym smarem do maszyn lub olejowo.

1. Podstawa,   2. Stopy,  3. Śruby fundamentowe,   4. Silnik elektryczny,   5. Sprzęgło,   6. Osłona sprzęgła,   7. Przepustnica (elektryczna lub pneumatyczna),  8. Złącze kompensacyjne,  9. Tłumik wlotowy,  10. Złącze kompensacyjne,   11. Łącznik, 12. Zawór zwrotny,   13. Przepustnica (elektryczna lub pneumatyczna),  14. Tłumik,  15. Panel filtracyjny,   16. Termometr, 17. Ciśnieniomierz,  18. Głowica wlotowa,  19. Dmuchawa,  20. Skrzynka przyłączeniowa,  21. Smarownica,   22. Obudowa łożyska, 23. Ciśnienie cieczy

Informacje techniczne

Szczegółowe dane techniczne o dmuchawach znajdą Państwo w karcie katalogowej.